Najlepsze lata |
Mid90s |
Jonah Hill / USA 2018 / 85’ |
Odkrycia |
Adam & Evelyn |
Adam und Evelyn |
Andreas Goldstein / Niemcy 2018 / 100’ |
Odkrycia |
Abou Leila |
Amin Sidi-Boumédiène / Algieria, Francja 2019 / 135’ |
Odkrycia |
Nie myśl, że krzyczę |
Just Don't Think I'll Scream / Ne croyez surtout pas que je hurle |
Frank Beauvais / Francja 2019 / 75’ |
Odkrycia |
Varda według Agnès |
Varda by Agnès / Varda par Agnès |
Agnès Varda / Francja 2018 / 115’ |
Pokazy specjalne |
Za późno, by umrzeć młodo |
Too Late to Die Young / Tarde para morir joven |
Dominga Sotomayor / Chile, Brazylia, Argentyna, Holandia, Katar 2018 / 110’ |
Mistrzowie |
Kobieta idzie na wojnę |
Woman at War / Kona fer í stríð |
Benedikt Erlingsson / Islandia, Francja, Ukraina 2018 / 101’ |
Oslo / Reykjavik 2 |
Jeanne |
Joan of Arc |
Bruno Dumont / Francja 2019 / 137’ |
Ale kino+ |
Barany. Islandzka opowieść |
Rams / Hrútar |
Grímur Hákonarson / Islandia, Dania, Norwegia, Polska 2015 / 93’ |
Oslo / Reykjavik 2 |
Bacurau |
Kleber Mendonça Filho, Juliano Dornelles / Brazylia, Francja 2019 / 131’ |
Mistrzowie |
Portret kobiety w ogniu |
Portrait of a Lady on Fire / Portrait de la jeune fille en feu |
Céline Sciamma / Francja 2019 / 119’ |
mBank Pokazy Galowe |
Olanda |
Bernd Schoch / Niemcy 2019 / 154’ |
Front Wizualny |
Kwiat szczęścia |
Little Joe |
Jessica Hausner / Austria, Wielka Brytania, Niemcy 2019 / 100’ |
Mistrzowie |
Księżyc dla mojego ojca |
A Moon for My Father |
Mania Akbari, Douglas White / Wielka Brytania, Iran, Niemcy 2018 / 85’ |
Focus: Ciało, w którym żyję |
Angelo |
Markus Schleinzer / Austria, Luksemburg 2018 / 111’ |
Focus: Ciało, w którym żyję |
Byłam w domu, ale… |
I Was at Home, but / Ich war zuhause, aber… |
Angela Schanelec / Niemcy, Serbia 2019 / 105’ |
Mistrzowie |
Dobre dziewczyny |
Good Girls / Las niñas bien |
Alejandra Márquez Abella / Meksyk 2018 / 93’ |
Odkrycia |
Rojo |
Benjamín Naishtat / Argentyna 2018 / 109’ |
Nowe kino Argentyny |
Darmozjad |
Dark Skull / Viejo calavera |
Kiro Russo / Boliwia, Katar 2016 / 80’ |
Lost Lost Lost |
Wysoka dziewczyna |
Beanpole / Dylda |
Kantemir Bałagow / Rosja 2019 / 130’ |
Ale kino+ |
Present.Perfect. |
Shengze Zhu / USA, Hongkong 2019 / 124’ |
Odkrycia |
Marina Abramović: artystka obecna |
Marina Abramovic: The Artist Is Present |
Matthew Akers, Jeff Dupre / USA 2012 / 106’ |
Pokazy specjalne |
Portret kobiety w ogniu |
Portrait of a Lady on Fire / Portrait de la jeune fille en feu |
Céline Sciamma / Francja 2019 / 119’ |
mBank Pokazy Galowe |
Du |
Paul Tunge / Norwegia 2019 / 76’ |
Oslo / Reykjavik 2 |
Dirty God |
Sacha Polak / Holandia, Wielka Brytania, Belgia, Irlandia 2019 / 105’ |
Focus: Ciało, w którym żyję |
Honor rycerza |
Honour of the Knights / Honor de cavalleria |
Albert Serra / Hiszpania 2006 / 104’ |
Pokazywany razem z: |
Cuba libre / 18’ |
Albert Serra |
Członkowie rodziny |
Family Members / Los miembros de la familia |
Mateo Bendesky / Argentyna 2019 / 86’ |
Nowe kino Argentyny |
Bezład |
Disorder / Désordre |
Olivier Assayas / Francja 1986 / 88’ |
Olivier Assayas |
Shortlista zestaw 1 |
Acid Rain |
Tomek Popakul / Polska 2019 / 26’ |
Krzyżoki |
Anna Gawlita / Polska 2018 / 19’ |
Wonder Girls |
Anastazja Dąbrowska / Polska 2018 / 20’ |
Sztangista |
Dmytro Sukholytkyy-Sobchuk / Ukraina, Polska 2018 / 30’ |
Shortlista |
Portret właścicieli |
Owner’s Portrait / Retrato de propietarios |
Joaquín Maito / Argentyna 2018 / 80’ |
Front Wizualny |
Drzewo |
The Tree / A Árvore / Drvo |
André Gil Mata / Portugalia, Bośnia i Hercegowina 2018 / 104’ |
Lost Lost Lost |
Tommaso |
Abel Ferrara / Włochy, Wielka Brytania, USA 2019 / 115’ |
Mistrzowie |
Opowieść o trzech siostrach |
A Tale of Three Sisters / Kız Kardeşler |
Emin Alper / Turcja, Niemcy, Holandia, Grecja 2019 / 108’ |
Odkrycia |
Bergman – rok z życia |
Bergman: A Year in Life |
Jane Magnusson / Szwecja, Norwegia 2018 / 117’ |
Sezon |
Obywatel Jones |
Mr. Jones |
Agnieszka Holland / Polska, Wielka Brytania, Ukraina 2019 / 119’ |
mBank Pokazy Galowe |
Rzućmy książki, wyjdźmy na ulice! |
Throw Away Your Books, Rally in the Streets / Sho o suteyo machi e deyō |
Shūji Terayama / Japonia 1971 / 137’ |
Shūji Terayama |
Żegnaj, mój synu |
So Long, My Son / Di jiu tian chang |
Wang Xiaoshuai / Chiny 2019 / 175’ |
Ale kino+ |
Zwierzęta Ameryki |
American Animals |
Bart Layton / Wielka Brytania, USA 2018 / 116’ |
Pokazy specjalne |
Make Me Up |
Rachel MacLean / Wielka Brytania 2018 / 84’ |
Front Wizualny |
Flesh Out |
Michela Occhipinti / Włochy 2019 / 94’ |
Focus: Ciało, w którym żyję |
Monos – oddział małp |
Monos |
Alejandro Landes / Kolumbia, Argentyna, Holandia, Niemcy, Szwecja, Urugwaj 2019 / 102’ |
Nowe kino Argentyny |
Zimowe dziecko |
Winter’s Child / L’enfant de l’hiver |
Olivier Assayas / Francja 1989 / 84’ |
Olivier Assayas |
Krzew jałowca |
The Juniper Tree |
Nietzchka Keene / Islandia, USA 1990 / 78’ |
Trzecie Oko: duchowość, magia i czarownice |
Likwidacja |
Christophe Bisson / Francja 2013 / 20’ |
Jak Fernando Pessoa uratował Portugalię |
Eugène Green / Portugalia, Francja, Belgia 2018 / 26’ |
L. Cohen |
James Benning / USA 2017 / 45’ |
Lost Lost Lost |
Van Gogh. U bram wieczności |
At Eternity’s Gate |
Julian Schnabel / Irlandia, Szwajcaria, Wielka Brytania, Francja, USA 2018 / 110’ |
Mistrzowie |
Z wnętrza |
From the Inside |
Cezary Grzesiuk, Tomasz Szwan, Krystian Kamiński / Polska 2019 / 90’ |
Pokazy specjalne |
So Pretty |
Jessie Jeffrey Dunn Rovinelli / USA, Francja 2018 / 90’ |
Focus: Ciało, w którym żyję |
Plażowy haj |
The Beach Bum |
Harmony Korine / Szwajcaria, Wielka Brytania, Francja, USA 2019 / 95’ |
Mistrzowie |
Sweet Sweetback's Baadasssss Song |
Melvin Van Peebles / USA 1971 / 97’ |
Nocne Szaleństwo: Mokre sny |
Dni, które nadejdą |
The Days to Come / Els dies que vindran |
Carlos Marqués-Marcet / Hiszpania 2019 / 95’ |
Odkrycia |
In Fabric |
Peter Strickland / Wielka Brytania 2018 / 118’ |
Mistrzowie |
Demonlover |
Olivier Assayas / Francja 2002 / 129’ |
Olivier Assayas |
Lato |
Summer / Leto |
Kirył Serebrennikow / Rosja, Francja 2018 / 126’ |
Sezon |
Waleria i tydzień cudów |
Valerie and Her Week of Wonders / Valerie a týden divu |
Jaromil Jireš / Czechosłowacja 1970 / 77’ |
Nocne Szaleństwo: Mokre sny |
Opętanie |
Possession |
Andrzej Żuławski / Francja, Niemcy Zachodnie 1981 / 124’ |
Żuławski vs. Żuławski |
Królowa Kier |
Queen of Hearts / Dronningen |
May el-Toukhy / Dania, Szwecja 2019 / 127’ |
Sezon |
Jezioro dzikich gęsi |
The Wild Goose Lake / Nan fang che zhan de ju hui |
Diao Yinan / Chiny, Francja 2019 / 113’ |
Ale kino+ |
Touch Me Not |
Adina Pintilie / Rumunia, Niemcy, Czechy, Bułgaria, Francja 2018 / 125’ |
Sezon |