1410 |
Damian Kocur / Polska 2018 / 28’ |
Pokazywany w Shortlista zestaw 3 razem z: |
Bliscy / 14’ |
Fascinatrix / 18’ |
Ovule / 4’ |
Tama / 22’ |
Badylok / 10’ |
Shortlista |
Abou Leila |
Amin Sidi-Boumédiène / Algieria, Francja 2019 / 135’ |
Odkrycia |
Acid Rain |
Tomek Popakul / Polska 2019 / 26’ |
Pokazywany w Shortlista zestaw 1 razem z: |
Krzyżoki / 19’ |
Wonder Girls / 20’ |
Sztangista / Weightlifter / 30’ |
Shortlista |
Adam & Evelyn |
Adam und Evelyn |
Andreas Goldstein / Niemcy 2018 / 100’ |
Odkrycia |
Alva |
Ico Costa / Portugalia, Francja, Argentyna 2019 / 98’ |
Międzynarodowy Konkurs Nowe Horyzonty |
Ang hupa |
The Halt |
Lav Diaz / Filipiny 2019 / 276’ |
Mistrzowie |
Angelo |
Markus Schleinzer / Austria, Luksemburg 2018 / 111’ |
Focus: Ciało, w którym żyję |
Animus Animalis (historie ludzi, zwierząt i rzeczy) |
Animus Animalis (A Story About People, Animals and Things) / Animus Animalis |
Aistė Žegulytė / Litwa 2018 / 69’ |
Front Wizualny |
Anita. Szwedzka nimfetka |
Anita: Swedish Nymphet / Anita |
Torgny Wickman / Szwecja, Francja 1973 / 95’ |
Nocne Szaleństwo: Mokre sny |
Antologia duchów miasta |
Ghost Town Anthology / Répertoire des villes disparues |
Denis Côté / Kanada 2019 / 97’ |
Mistrzowie |
Autonomiczny |
Autonomous |
Ian Henry / Wielka Brytania 2019 / 76’ |
Front Wizualny |
Autoportret: sfinks w 47 KM |
Self Portrait: Sphinx in 47 KM / Zi Hua Xiang: 47 Gong Li Si Fen Ke Si |
Zhang Mengqi / Chiny 2018 / 94’ |
Lost Lost Lost |
Bacurau |
Kleber Mendonça Filho, Juliano Dornelles / Brazylia, Francja 2019 / 131’ |
Mistrzowie |
Badylok |
Karolina Kłapkowska / Polska 2017 / 10’ |
Pokazywany w Shortlista zestaw 3 razem z: |
Bliscy / 14’ |
Fascinatrix / 18’ |
Ovule / 4’ |
Tama / 22’ |
1410 / 28’ |
Shortlista |
Barany. Islandzka opowieść |
Rams / Hrútar |
Grímur Hákonarson / Islandia, Dania, Norwegia, Polska 2015 / 93’ |
Oslo / Reykjavik 2 |
Basia 2 |
Marcin Wasilewski, Robert Jaszczurowski, Łukasz Kacprowicz / Polska 2019 / 45’ |
Kino Dzieci |
Belladonna smutku |
Belladonna of Sadness / Kanashimi no beradonna |
Eiichi Yamamoto / Japonia 1973 / 86’ |
Nocne Szaleństwo: Mokre sny |
Bergman – rok z życia |
Bergman: A Year in Life |
Jane Magnusson / Szwecja, Norwegia 2018 / 117’ |
Sezon |
Bezład |
Disorder / Désordre |
Olivier Assayas / Francja 1986 / 88’ |
Olivier Assayas |
Biały, biały dzień |
A White, White Day / Hvítur, Hvítur Dagur |
Hlynur Pálmason / Islandia, Dania 2019 / 109’ |
Oslo / Reykjavik 2 |
Bilbao |
Bigas Luna / Hiszpania 1978 / 89’ |
Nocne Szaleństwo: Mokre sny |
Bliscy |
Loved Ones |
Zofia Kowalewska / Polska 2018 / 14’ |
Pokazywany w Shortlista zestaw 3 razem z: |
Fascinatrix / 18’ |
Ovule / 4’ |
Tama / 22’ |
Badylok / 10’ |
1410 / 28’ |
Shortlista |
Bliźnięta |
Geminis / Géminis |
Albertina Carri / Argentyna, Francja 2005 / 85’ |
Albertina Carri |
Blue |
Derek Jarman / Wielka Brytania 1993 / 79’ |
Klasyka kina |
Boska miłość |
Divine Love / Divino Amor |
Gabriel Mascaro / Brazylia, Urugwaj, Dania, Norwegia, Chile 2019 / 100’ |
Focus: Ciało, w którym żyję |
Ból i blask |
Pain and Glory / Dolor y gloria |
Pedro Almodóvar / Hiszpania 2019 / 113’ |
mBank Pokazy Galowe |
Byłam w domu, ale… |
I Was at Home, but / Ich war zuhause, aber… |
Angela Schanelec / Niemcy, Serbia 2019 / 105’ |
Mistrzowie |
Calypso |
Rodrigo Lima, Lucas Parente / Brazylia 2018 / 61’ |
Trzecie Oko: duchowość, magia i czarownice |
Chłopcy z motylkami |
Boys with Butterflies |
Marcin Filipowicz / Polska 2018 / 27’ |
Pokazywany w Shortlista zestaw 2 razem z: |
Oko boga / 17’ |
We mnie / 21’ |
Cyborgy / 7’ |
Oddech / 25’ |
Shortlista |
Chudy |
Skinny |
Daniel Stopa / Polska 2018 / 7’ |
Pokazywany w Shortlista zestaw 4 razem z: |
Piołun / 16’ |
Duszyczka / 10’ |
Dzień pierwszy / 28’ |
Dog Days / 15’ |
Zwykłe losy Zofii / 18’ |
Shortlista |
Córki ognia |
The Daughters of Fire / Las hijas del fuego |
Albertina Carri / Argentyna 2018 / 115’ |
Focus: Ciało, w którym żyję |
Cuba libre |
Albert Serra / Hiszpania 2013 / 18’ |
Pokazywany razem z: |
Honor rycerza / Honor de cavalleria / 104’ |
Albert Serra |
Cyborgy |
Adam Żądło / Polska 2018 / 7’ |
Pokazywany w Shortlista zestaw 2 razem z: |
Chłopcy z motylkami / 27’ |
Oko boga / 17’ |
We mnie / 21’ |
Oddech / 25’ |
Shortlista |
Czekając na Sancho |
Waiting for Sancho |
Mark Peranson / Kanada 2008 / 105’ |
Albert Serra |
Członkowie rodziny |
Family Members / Los miembros de la familia |
Mateo Bendesky / Argentyna 2019 / 86’ |
Nowe kino Argentyny |
Człowiek, który wszystkich zaskoczył |
The Man Who Surprised Everyone / Cziełowiek, kotoryj udiwił wsiech |
Natasza Merkulowa, Aleksiej Czupow / Rosja, Francja, Estonia 2018 / 105’ |
Odkrycia |
Czysta |
Clean |
Olivier Assayas / Francja, Kanada, Wielka Brytania 2004 / 111’ |
Olivier Assayas |
Darmozjad |
Dark Skull / Viejo calavera |
Kiro Russo / Boliwia, Katar 2016 / 80’ |
Lost Lost Lost |
Demonlover |
Olivier Assayas / Francja 2002 / 129’ |
Olivier Assayas |
Deva |
Petra Szöcs / Węgry 2018 / 76’ |
Focus: Ciało, w którym żyję |
Diabeł |
The Devil |
Andrzej Żuławski / Polska 1972 / 119’ |
Żuławski vs. Żuławski |
Dirty God |
Sacha Polak / Holandia, Wielka Brytania, Belgia, Irlandia 2019 / 105’ |
Focus: Ciało, w którym żyję |
Długa podróż dnia ku nocy |
Long Day's Journey Into Night / Di qiu zui hou de ye wan |
Bi Gan / Chiny, Francja 2018 / 138’ |
Mistrzowie |
Dni, które nadejdą |
The Days to Come / Els dies que vindran |
Carlos Marqués-Marcet / Hiszpania 2019 / 95’ |
Odkrycia |
Dobre dziewczyny |
Good Girls / Las niñas bien |
Alejandra Márquez Abella / Meksyk 2018 / 93’ |
Odkrycia |
Dog Days |
Zuzanna Grajcewicz / Polska 2019 / 15’ |
Pokazywany w Shortlista zestaw 4 razem z: |
Piołun / 16’ |
Duszyczka / 10’ |
Chudy / 7’ |
Dzień pierwszy / 28’ |
Zwykłe losy Zofii / 18’ |
Shortlista |
Dom, który zbudował Jack |
The House That Jack Built |
Lars von Trier / Dania, Francja, Niemcy, Szwecja 2018 / 155’ |
Sezon |
Drzewo |
The Tree / A Árvore / Drvo |
André Gil Mata / Portugalia, Bośnia i Hercegowina 2018 / 104’ |
Lost Lost Lost |
Du |
Paul Tunge / Norwegia 2019 / 76’ |
Oslo / Reykjavik 2 |
Duszyczka |
The Little Soul |
Barbara Rupik / Polska 2019 / 10’ |
Pokazywany w Shortlista zestaw 4 razem z: |
Piołun / 16’ |
Chudy / 7’ |
Dzień pierwszy / 28’ |
Dog Days / 15’ |
Zwykłe losy Zofii / 18’ |
Shortlista |
Dwugłowa kobieta: film cieni |
The Woman with Two Heads: Shadow Film / Kage no eiga: nitōjo |
Shūji Terayama / Japonia 1977 / 16’ |
Pokazywany w Shūji Terayama: zestaw krótkich filmów 2 razem z: |
Gumka do mazania / Keshigomu / 20’ |
Issun-bōshi / Issun-bōshi wo kijutsu suru kokoromi / 19’ |
Maszyna do czytania / Shokenki / 22’ |
Pieśni Maldorora / Marudororu no uta / 27’ |
Shūji Terayama |
Dzieci umarłych |
The Children of the Dead / Die Kinder der Toten |
Kelly Copper, Pavol Liska / Austria 2019 / 90’ |
Międzynarodowy Konkurs Nowe Horyzonty |
Dzień pierwszy |
The First Day |
Daniel Banaczek / Polska 2018 / 28’ |
Pokazywany w Shortlista zestaw 4 razem z: |
Piołun / 16’ |
Duszyczka / 10’ |
Chudy / 7’ |
Dog Days / 15’ |
Zwykłe losy Zofii / 18’ |
Shortlista |
Dzięki Bogu |
By the Grace of God / Grâce à Dieu |
François Ozon / Francja, Belgia 2018 / 137’ |
mBank Pokazy Galowe |
Dzika grusza |
The Wild Pear Tree / Ahlat Ağacı |
Nuri Bilge Ceylan / Turcja, Macedonia, Francja, Niemcy, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Szwecja 2018 / 188’ |
Sezon |
Extreme Private Eros: Love Song |
Gokushiteki erosu: Renka 1974 |
Kazuo Hara / Japonia 1974 / 98’ |
Nocne Szaleństwo: Mokre sny |
Fascinatrix |
Justyna Mytnik / Polska 2018 / 18’ |
Pokazywany w Shortlista zestaw 3 razem z: |
Bliscy / 14’ |
Ovule / 4’ |
Tama / 22’ |
Badylok / 10’ |
1410 / 28’ |
Shortlista |
Flesh Out |
Michela Occhipinti / Włochy 2019 / 94’ |
Focus: Ciało, w którym żyję |
Fukuoka |
Zhang Lu / Korea Południowa, Japonia 2019 / 88’ |
Mistrzowie |
Ghost Tropic |
Bas Devos / Belgia 2019 / 85’ |
Międzynarodowy Konkurs Nowe Horyzonty |
Greta |
Neil Jordan / USA, Irlandia 2018 / 98’ |
Mistrzowie |
Gumka do mazania |
The Eraser / Keshigomu |
Shūji Terayama, Henriku Morisaki / Japonia 1977 / 20’ |
Pokazywany w Shūji Terayama: zestaw krótkich filmów 2 razem z: |
Dwugłowa kobieta: film cieni / Kage no eiga: nitōjo / 16’ |
Issun-bōshi / Issun-bōshi wo kijutsu suru kokoromi / 19’ |
Maszyna do czytania / Shokenki / 22’ |
Pieśni Maldorora / Marudororu no uta / 27’ |
Shūji Terayama |
Historia mojej śmierci |
Story of My Death / Història de la meva mort |
Albert Serra / Hiszpania, Francja, Rumunia 2013 / 148’ |
Albert Serra |
Honor rycerza |
Honour of the Knights / Honor de cavalleria |
Albert Serra / Hiszpania 2006 / 104’ |
Pokazywany razem z: |
Cuba libre / 18’ |
Albert Serra |
Hou Hsiao-hsien: Portret |
HHH - The Portrait of Hou Hsiao-hsien / HHH - Un portrait de Hou Hsiao-hsien |
Olivier Assayas / Francja 1997 / 91’ |
Olivier Assayas |
Imiona Chrystusa |
The Name of Christ / Els noms de Crist |
Albert Serra / Hiszpania 2010 / 193’ |
Albert Serra |
In Fabric |
Peter Strickland / Wielka Brytania 2018 / 118’ |
Mistrzowie |
Inicjały SG |
Initials SG |
Rania Attieh, Daniel Garcia / Argentyna, Liban, USA 2019 / 93’ |
Nowe kino Argentyny |
Irma Vep |
Olivier Assayas / Francja 1996 / 99’ |
Olivier Assayas |
Issun-bōshi |
An Attempt to Describe the Measure of a Man / Issun-bōshi wo kijutsu suru kokoromi |
Shūji Terayama / Japonia 1977 / 19’ |
Pokazywany w Shūji Terayama: zestaw krótkich filmów 2 razem z: |
Dwugłowa kobieta: film cieni / Kage no eiga: nitōjo / 16’ |
Gumka do mazania / Keshigomu / 20’ |
Maszyna do czytania / Shokenki / 22’ |
Pieśni Maldorora / Marudororu no uta / 27’ |
Shūji Terayama |
Jak Fernando Pessoa uratował Portugalię |
How Fernando Pessoa Saved Portugal / Como Fernando Pessoa Salvou Portugal |
Eugène Green / Portugalia, Francja, Belgia 2018 / 26’ |
Pokazywany razem z: |
Likwidacja / Liquidation / 20’ |
L. Cohen / 45’ |
Lost Lost Lost |
Jak korzystać z Piramidy |
How to Use the Pyramid |
Karolina Zajączkowska / Polska 2019 / 9’ |
Pokazywany razem z: |
Lapü / 75’ |
Trzecie Oko: duchowość, magia i czarownice |
Jakub, Mimmi i gadające psy |
Jacob, Mimmi and the Talking Dogs / Jekabs, Mimmi un runajosie suni |
Edmunds Jansons / Litwa, Polska 2019 / 70’ |
Kino Dzieci |
Jasnowidzka i to, co niewidzialne |
The Seer and the Unseen |
Sara Dosa / Islandia, USA 2019 / 90’ |
Oslo / Reykjavik 2 |
Jeanne |
Joan of Arc |
Bruno Dumont / Francja 2019 / 137’ |
Ale kino+ |
Jessica Forever |
Caroline Poggi, Jonathan Vinel / Francja 2018 / 97’ |
Międzynarodowy Konkurs Nowe Horyzonty |
Jezioro dzikich gęsi |
The Wild Goose Lake / Nan fang che zhan de ju hui |
Diao Yinan / Chiny, Francja 2019 / 113’ |
Ale kino+ |
Jinpa |
Zhuang si le yi zhi yang |
Pema Tseden / Chiny, Tybet 2018 / 86’ |
Międzynarodowy Konkurs Nowe Horyzonty |
Kacper i Emma – najlepsi przyjaciele |
Casper and Emma – Best Friends / Karsten og Petra blir bestevenner |
Arne Lindtner Næss / Norwegia 2013 / 74’ |
Kino Dzieci |
Kafarnaum |
Capharnaum / Capharnaüm |
Nadine Labaki / Liban, USA 2018 / 120’ |
Sezon |
Kanał |
Kanal |
Andrzej Wajda / Polska 1957 / 91’ |
Klasyka kina |
Kapitan Morten i Królowa Pająków |
Captain Morten and the Spider Queen |
Kaspar Jancis, Henry Nicholson, Riho Unt / Estonia, Belgia, Irlandia, Wielka Brytania 2018 / 79’ |
Kino Dzieci |
Klatka / Więzień w klatce |
The Cage / Ori / Kanshū |
Shūji Terayama, Henriku Morisaki / Japonia 1964 / 11’ |
Pokazywany w Shūji Terayama: zestaw krótkich filmów 1 razem z: |
Wstęp do wiedzy o filmie dla młodzieży / Seishōnen no tame no eiga nyūmon / 3’ |
Motyl / Chōfuku-ki / 12’ |
Opowieść o labiryncie / Meikyū-tan / 16’ |
Laura / Rōra / 9’ |
Proces / Shinpan / 34’ |
Shūji Terayama |